wystawa-galeria Postep

Co powinno zabierać AC?

http://www.bisnode.pl/blog/nowe-ostrzejsze-zasady-w-zamowieniach-publicznych/

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i pozwala nam opłacić koszty naprawy, jeśli jesteśmy sprawcami kolizji czy wypadku, w taki sposób, aby praktycznie nie były one w danej chwili odczuwalne dla naszego portfela. Chociaż musimy się liczyć z tym, że w kolejnym roku będziemy musieli zapłacić więcej za takie ubezpieczenie. Jednak kiedy nasz samochód ulegnie uszkodzeniu w wyniku jakiegoś kataklizmu np. powodzi albo kiedy zostanie skradziony, OC nie pokryje już naszej szkody, a to oznacza, że zostaniemy zarówno bez samochodu, jak i bez pieniędzy. Na szczęście proponowane nam jest również ubezpieczenie AC i na pewno warto się zastanowić nad jego wykupieniem.

O tym pamiętajmy

Przede wszystkim trzeba tutaj pamiętać, że ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe. To jedynie od nas zależy czy chcemy z niego skorzystać i czy chcemy się w ten sposób zabezpieczyć przed różnymi sytuacjami, które są mało przyjemne, ale jednak się zdarzają. Jeśli chodzi o AC, to dzięki niemu możemy się ubezpieczyć od zatopienia samochodu, od skutków jego zniszczenia przez osoby trzecie np. porysowania czy wybicia szyby.

To właśnie z tego ubezpieczenia będziemy mogli również otrzymać pieniądze jeśli dojdzie do kradzieży samochodu czy chociażby samej próby włamania. Ale może się okazać, że będziemy też ubezpieczeni od kradzieży wyposażenia samochodu lub kradzieży tego, co będzie znajdowało się w środku, jak np. podręczny bagaż czy foteliki dziecięce.

Od czego zależy kwota?

Oczywiście takie ubezpieczenie AC może nam być zaproponowane w różnej kwocie. To ile ostatecznie za nie zapłacimy, będzie zależało głównie od tego, co konkretnie dane ubezpieczenie ma obejmować. Jeśli będzie to tylko podstawowy zakres, to może się okazać, że ta kwota będzie niższa. Ale jeśli chcemy mieć pewność, że przewidzieliśmy jak najwięcej różnych sytuacji i nie mamy nic przeciwko, żeby zapłacić za AC trochę więcej, to możemy się też ubezpieczyć od holowania zepsutego samochodu, wymiany koła czy dostarczenia paliwa, jeśli go nam zabraknie. Dodatkowo możemy też ubezpieczyć się od kradzieży kluczyków, tablic rejestracyjnych czy dowodu rejestracyjnego. Każda dodatkowo sytuacja, która będzie ujęta w takim ubezpieczeniu AC będzie powodowała, że będziemy musieli za takie ubezpieczenie więcej zapłacić.

Ale jednocześnie może się okazać, że dzięki takiej polisie będziemy się czuli znacznie bezpieczniej, wiedząc że zawsze będziemy mogli liczyć na kogoś, kto nam pomoże, jeżeli nasze auto ulegnie awarii i sami nie będziemy potrafili sobie z tym poradzić.