wystawa-galeria Postep

Czy powinniśmy wykupić ubezpieczenie dziecka w szkole?

www.alergeny.com.pl zanetawoznica.pl coach finansowy

Jeżeli mamy dzieci w wieku szkolnym, to z pewnością wiemy, że mamy możliwość wykupienia dla nich ubezpieczenia. To oznacza, że jeśli dziecku stanie się coś złego w szkole, w drodze do i z niej, czy podczas wycieczki, to będziemy mogli liczyć na rekompensatę w formie finansowej, którą będziemy mogli wykorzystać chociażby na leczenie. Jednak wiele osób zastanawia się, czy w ogóle jest sens wykupienia takiego ubezpieczenia, czy nie jest to strata pieniędzy. Przecież zawsze mamy wrażenie, że wypadki zdarzają się innym, a nie nam, dlaczego więc nasze dziecko miałoby potrzebować ubezpieczenia?

To nie kosztuje wiele

Przede wszystkim mówiąc o ubezpieczeniu, jakie w szkole możemy wykupić dla naszego dziecka, powinniśmy mieć świadomość, że ono nie kosztuje wiele.

www.dwochwarszawiakow.pl

To kwota kilkudziesięciu złotych za cały rok, a jednocześnie mamy świadomość, że w razie czego nasze dziecko jest ubezpieczone i w ten sposób też chronione. Tym bardziej, że podczas wf -u czy zabaw na przerwach, wcale nie jest trudno o jakąś kontuzję, nawet tak niewielką jak skręcenie kostki czy wybicie palca. W takich przypadkach nasze dziecko również będzie objęte ubezpieczeniem i będziemy mogli liczyć na wypłatę odszkodowania. A to z kolei przyda się chociażby na pokrycie kosztów niezbędnego leczenia.

Warto także powiedzieć, że takie ubezpieczenie będzie obowiązywało również podczas wyjazdów szkolnych, a więc także wtedy nasze dziecko będzie w odpowiedni sposób chronione. Czy to wtedy, gdy ulegnie jakiemuś wypadkowi czy wówczas, gdy swoim zachowaniem doprowadzi do jakichś zniszczeń. Wówczas będziemy mogli wszelkie koszty pokryć właśnie z takiego ubezpieczenia. Co ważne, obowiązuje ono nie tylko w tych sprawach, które wiążą się ze szkołą, ale także z życiem prywatnym.

Jeśli dziecko ulegnie wypadkowi w domu, albo zniszczy coś podczas spaceru, to również będziemy mogli wówczas skorzystać z takiego ubezpieczenia.

Nie musimy w szkole

Oczywiście nigdzie nie jest powiedziane, że musimy ubezpieczenie naszego dziecka wykupywać spośród tych, które oferowane są w szkole. Możemy dziecko ubezpieczyć na własną rękę, u tego samego ubezpieczyciela, u którego jesteśmy ubezpieczeni my. Albo możemy poszukać kogoś innego.

Jednak jeśli nie mamy wykupionego ubezpieczenia na dziecko, to warto zapoznać się z tą szkolną ofertą. Może się okazać, że będziemy mogli tutaj liczyć na znacznie lepszą propozycję, ponieważ jest ona przedstawiana dla większej grupy osób, a to będzie znaczyło, że naprawdę warto zapoznać się z taką możliwością. Tym bardziej, że szkoły niejednokrotnie także dokładnie sprawdzają tego typu oferty, zanim przedstawią je rodzicom. Zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, co może nam dać ubezpieczenie dziecka i czy warto korzystać z oferty, która jest nam przedstawiona w szkole.

Najważniejsze jednak jest to, abyśmy się zdecydowali na takie ubezpieczenie dziecka, bo może się okazać, że będzie ono bardzo pomocne w trudnym czasie.