wystawa-galeria Postep

Jak uzyskać zniżki na ubezpieczenie?

Nie ulega wątpliwości, że ubezpieczenie samochodu wiąże się ze sporymi wydatkami. Jednak jest to spora kwota, którą co prawda płacimy raz na rok, w dodatku możemy ją rozłożyć czasami na raty, ale patrząc na nią całościowo, wiąże się ona ze sporym wydatkiem. Nic więc dziwnego, że kierowcy poszukują nie tylko najlepszego i jednocześnie najtańszego ubezpieczyciela. Oni poszukują również wszelkich możliwości, aby tego typu ubezpieczenie obniżyć. Jak się okazuje, w wielu sytuacjach możemy liczyć na różne zniżki, a to oznacza, że dzięki nim możemy zaoszczędzić nawet po kilkaset złotych.

Co wchodzi w skład zniżek?

Przede wszystkim zniżki od ubezpieczenia dostajemy za bezszkodową jazdę.

Za każdy rok, kiedy udało nam się uniknąć wypadku czy kolizji, które byłyby spowodowane z naszej winy, otrzymujemy od kilku do kilkunastu procent zniżki. To jaki będzie procent tej zniżki będzie zależało od konkretnego ubezpieczyciela, dlatego warto na to zwrócić uwagę podczas wybierania tej najlepszej dla nas polisy. Dodatkowo jeszcze trzeba wiedzieć, że jeśli w danym roku, niestety ale zdarzył nam się wypadek czy kolizja z naszej winy, to o tyle samo procent zniżka zostanie nam obniżona, a to z kolei będzie się wiązało z wyższym ubezpieczeniem przez kolejny rok.

Co jeszcze?

Zniżki za bezszkodową jazdę, to nie jedyne zniżki, na które możemy liczyć, chociaż wiele będzie tutaj zależało od samego ubezpieczyciela, a to oznacza, że naprawdę dokładnie trzeba wszystko porównywać. Możemy otrzymać zniżkę za wiek, jeśli mamy więcej niż 25 lat. Możemy je otrzymać również wtedy, kiedy samochód przed domem i firmą stoi na strzeżonym parkingu albo w garażu.

Może się też okazać, że otrzymamy zniżkę za wykonywany zawód, za posiadane dzieci, a czasami nawet zniżka udzielana jest, jeśli posiadamy określony model samochodu. Są to niby niewielkie sprawy, ale jeśli zaczniemy ze sobą sumować różne zniżki, może się okazać, że w ciągu roku będziemy w stanie zaoszczędzić naprawdę sporą kwotę. Jednak pamiętać musimy, że wysokość zniżek i sposób ich naliczania zawsze zależy od konkretnego ubezpieczyciela. Dlatego też, tak ważne jest to, aby dokładnie porównywać wszystkie oferty i wybrać tą najlepszą. W tym wszystkim niezwykle ważne będzie również to, że zniżki są przypisane do konkretnej osoby. To oznacza, że ani zmiana samochodu, ani zmiana polisy nie wpłynie na ich obniżenie.

To co sobie przez lata wypracowaliśmy, to będzie już do nas należało i za każdym razem będzie wpływało na mniejszą kwotę ubezpieczenia, jaką przyjdzie nam zapłacić.