wystawa-galeria Postep

Jak zwiększyć laktację za pomocą laktatora?

https://unhuman.pl/pol_m_MUZYKA-698.html https://jagulove.pl/

Jedne kobiety od razu po porodzie zmagają się z nawałem pokarmu. Bardzo ważne jest wówczas to, aby jak najszybciej usuwały pokarm, który nie zostaje zjedzony przez dziecko, bo jeśli tego nie zrobią dojdzie do zapalenia piersi, które jest nie tylko bolesne, ale również bardzo groźne dla zdrowia. Z drugiej jednak strony bardzo często można spotkać kobiety, które po porodzie nie mają pokarmu. Bardzo często dzieje się to wtedy, gdy dziecko rodzi się znacznie przed terminem, ale nawet przy tych terminowych porodach mogą pojawić się tego typu problemy.

Wówczas kobieta może pobudzić laktację, a najlepiej sprawdzi się przy tym laktator. Jak go więc wykorzystać, aby móc zawalczyć o mleko dla swojego maleństwa?

Im szybciej tym lepiej

Przede wszystkim powinnyśmy mieć świadomość, że im szybciej zaczniemy używać laktatora, aby pobudzić za jego pomocą produkcję mleka, tym większa będzie szansa na osiągnięcie sukcesu. Przede wszystkim bardzo ważne jest tutaj to, aby korzystać z laktatora systematycznie. Regularnie co 2 – 3 godziny powinnyśmy go przykładać do piersi i próbować odciągnąć trochę mleka.

Oczywiście musimy to robić z wyczuciem, tak aby ssanie nie było ani zbyt duże, ani za małe, bo żadne z tych czynności nie da nam oczekiwanego rezultatu. Nawet jeśli uzyskamy niewiele mleka, nie powinnyśmy się poddawać, tylko dalej regularnie korzystać z tego urządzenia. A pomiędzy tym, powinnyśmy starać się przystawiać do piersi również dziecko, ponieważ jego ssanie również będzie pobudzało nasz organizm do produkcji mleka.

Co jeszcze?

Poza samym laktatorem powinnyśmy pamiętać tutaj również o piciu sporej ilości wody, jak i możemy sięgnąć po specjalne herbaty, które będą miały pobudzić laktację.

www.orangesite.pl

Wówczas może się okazać, że te połączone działania dadzą spodziewany efekt szybciej niż zakładałyśmy. Oczywiście korzystając z laktatora musimy cały czas pilnować, aby nie nadwyrężać piersi, aby nie doprowadzić do urazu brodawki, bo wówczas może się okazać, że uzyskanie upragnionego pokarmu będzie jeszcze trudniejsze. Nie mniej, regularne stosowanie laktatora, przy jednoczesnym pilnowaniu, aby prawidłowo z niego korzystać, może nam dać możliwość wytworzenia mleka, tak abyśmy już spokojnie mogły przystawiać nasze dziecko, bezpośrednio do piersi. Zobaczmy w jaki sposób laktator może nam pomóc w pobudzeniu laktacji i po jakie rozwiązania jeszcze możemy sięgnąć.

Im szybciej podejmiemy odpowiednie działania, tym z pewnością będzie lepiej i szybciej uzyskamy spodziewany efekt.