wystawa-galeria Postep

Jest spore zainteresowanie psychologią

raport o firmie https://eretina.pl/

Co roku absolwenci szkół średnich wybierają dla siebie dalszy kierunek edukacji. Decydują czy chcą iść do szkoły policealnej, czy chcą iść na studia, a może w ogóle chcą zakończyć swoją edukację i podjąć pracę. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że każdego roku, bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się psychologia. Jest to jeden z tych kierunków studiów, na którym każdego roku jest znacznie większa liczba chętnych niż ilość miejsc.

To z kolei oznacza, że jeśli komuś naprawdę zależy na tym, aby studiować psychologię, bo wiąże z nią swoją przyszłość zawodową, to na wcześniejszym etapie edukacji musi się postarać o to, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wówczas będzie miał szansę naprawdę dostać się na dany kierunek i w przyszłości pracować w zawodzie psychologa.

Różne są możliwości

Oczywiście ogólnie mówiąc o kierunku studiów, mówimy o psychologii. Jednak musimy pamiętać o tym, że w pewnym momencie trzeba będzie przejść od tej wiedzy bardzo ogólnej, do tej bardziej specjalistycznej.

To oznacza, że będziemy musieli wybrać, w jakiej dziedzinie psychologii chcemy zrobić specjalizację, a więc, którym problemem chcemy się zająć szczególnie wnikliwie. Czy chcemy pomagać dzieciom, osobom dorosłym, czy może chcemy zajmować się ludźmi, którzy przeżyli jakąś traumę i będą potrzebowali pomocy w jej przepracowaniu i odpowiednim ruszeniu dalej? To jaką specjalizację wybierzemy, będzie miało wpływ na naszą dalszą edukację, na to jak będą wyglądały nasze zajęcia i z jakimi osobami będziemy mieli styczność. Dlatego jeszcze przed złożeniem dokumentów na studia związane z psychologią, powinniśmy się zastanowić, co nas interesuje i która specjalizacja będzie dla nas tą najlepszą. Możliwości jest tutaj naprawdę sporo, dlatego też, warto się na spokojnie zapoznać z każdą z nich, tak aby wybrać tą najlepszą.

O czym jeszcze pamiętajmy?

Jeżeli udało nam się pokonać konkurencję i dostaliśmy się na studia z psychologii, to powinniśmy być gotowi również na to, że będziemy musieli brać udział w różnego rodzaju praktykach. Mogą się one odbywać w jakiejś przychodni psychologicznej, mogą się odbywać w prywatnym gabinecie doświadczonego psychologa, ale może się też okazać, że będziemy musieli je odbyć w szpitalu psychiatrycznym. Najważniejsze jednak w tym wszystkim będzie to, abyśmy byli na to przygotowani, żebyśmy pamiętali, że ma nas to przygotować do przyszłej, samodzielnej pracy z pacjentami. Im poważniej podejdziemy do takich praktyk, tym z pewnością znacznie więcej wyciągniemy ich dla siebie i tym większe będziemy mieli doświadczenie w przyszłości.

Nie ulega wątpliwości, że psychologia od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół średnich, więc trudno się na nią dostać. Dlatego też, jeśli naprawdę zależy nam na tym kierunku studiów, powinniśmy się przyłożyć do nauki, aby zwiększyć swoje szanse.