wystawa-galeria Postep

Kolorowe sałatki: dlaczego warto je jeść?

To czy jesz zdrowo można sprawdzić bardzo łatwo i szybko. Spójrz na swój talerz: jakie kolory na nim widzisz? Jeśli dominują dwa – trzy kolory to znaczy, że coś jest nie tak. To oznaka tego, że na Twoim talerzu jest za mało warzyw. A żeby być zdrowym i zachować te zdrowie na długo, nie możesz ich pomijać w swojej diecie.

Jeśli trudno jest Tobie wyobrazić sobie jak mógłbyś nagle zacząć jeść warzywa, zacznij od najprostszej, a zarazem najsmaczniejszej formy: przygotowuj sałatki i dodawaj je do obiadów. Pamiętaj jednak o tym, aby sałatki przygotowywać samemu. Te kupione w sklepie mogą zawierać konserwanty, a także niepotrzebny cukier i tłuszcz. Najprostsza zdrowa sałatka to połącznie kapusty, marchewki i cebuli.

Jeśli marzy Ci się coś bardziej wyszukanego możesz połączyć warzywa na przykład z pełnoziarnistym makaronem. Taka potrwa będzie mogła pełnić już rolę dania głównego. Sałatki warzywne możesz jeść na drugie śniadanie, obiad i kolację. Zawsze wtedy, kiedy będziesz mieć na nie ochotę. Wieczorem warto się wybrać do restauracja na kolację warszawa. 

Nie zapominaj jednak o tym, aby kompozycja warzywna pojawiła się na Twoim talerzu chociaż raz w ciągu dnia. To bardzo ważne dla Twojego zdrowia!.