wystawa-galeria Postep

Myszki dla graczy

Myszka to zazwyczaj pierwszy dodatek, który do swojego komputera decydują się dokupić gracze. Jako, że jest to akcesorium znacznie podwyższające wygodę gry, nie ma w takim postępowaniu nic dziwnego.

Podstawową cechą myszek dedykowanych dla graczy jest bowiem większa ilość przycisków, która znacznie usprawnia rozgrywkę. Warto jednak zwrócić uwagę na możliwość samodzielnego programowania poszczególnych przycisków, dzięki czemu w pełni dostosujemy myszkę do swoich wymagań.

Istotny jest także rozmiar myszy. Na rynku znajdziemy zarówno modele bardzo małe, jak i większe od standardowych.

Dobrze więc zdecydować się na zakup stacjonarny – mamy wtedy możliwość sprawdzenia czy mysz leży komfortowo w naszej dłoni. Kolejny ważny parametr to rozdzielczość, czyli określenie odległości, jaką pokona kursor po przesunięciu myszy o 2,5 centymetra.

Mysz dedykowana graczom musi mieć co najmniej 1600 DPI, choć profesjonaliści stosują nawet myszy o rozdzielczości 3200 DPI. Kupując mysz do gier musimy zwrócić także uwagę na wymienne ślizgacze oraz ciężarki.

Wybór myszy jest więc jak widać sprawą bardzo indywidualną. Dobrze jest wcześniej przeczytać recenzję tego typu sprzętu, jednak nie zapominać także o własnych preferencjach.