wystawa-galeria Postep

Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

nawigacja.mapy-navi.com.pl https://unhuman.pl/pol_m_MESKIE_Bluzy_Bez-kaptura-659.html

Coraz większa jest świadomość ludzi na temat tego, jak ważne jest to, aby się oni ubezpieczali. A najlepiej jeszcze nie tylko siebie samego, ale również swoją rodzinę. Jednak żeby takie ubezpieczenie miało sens, musi obejmować ono wszystkie najważniejsze sytuacje, które mogą przydarzyć się w naszym życiu. Co więcej, musimy mieć również pewność, że ubezpieczenie zawiera dokładnie to co nas interesuje, a to oznacza, że powinniśmy się dokładnie zapoznać z tego typu umową. Jeśli czegoś nie rozumiemy, to nie powinniśmy takiej umowy podpisywać, zanim nie dowiemy się naprawdę wszystkiego.

O tym pamiętajmy

Nie powinniśmy się spieszyć z podpisywaniem umowy ubezpieczenia, jeśli jej nie przeczytaliśmy albo jeśli nie wszystko, co jest w niej zawarte jest dla nas dostatecznie zrozumiałe.

Dlatego też, warto wiedzieć, na co szczególnie zwracać uwagę podczas wykupywania ubezpieczenia. Przede wszystkim trzeba sprawdzić jakie są widełki wiekowe, jeśli chodzi o osoby, które mogą być ubezpieczone przez daną firmę. Dodatkowo trzeba sprawdzić co konkretnie takie ubezpieczenie będzie obejmowało. Jeśli wykupimy ubezpieczenie na życie, to może się okazać, że będzie ono obejmowało tylko nasze życie, ale nie będzie już obejmowało naszego zdrowia i wówczas konieczne może być podpisanie kolejnych dokumentów. Trzeba również sprawdzić na jaki okres jest zawierana taka umowa, jak również co może spowodować, że pieniądze z takiego ubezpieczenia nie zostaną nam wypłacone.

www.baltica-auto.pl

Na to uważajmy

Każda umowa ubezpieczenia powinna zawierać wymienione sytuacje, w których nasze odszkodowanie może być pomniejszone albo w ogóle nie wypłacone.

Niejednokrotnie do takich sytuacji należy śmierć ubezpieczonego w wyniku choroby, która pojawiła się przed podpisaniem polisy – nawet jeśli o niej wtedy nie wiedział. Ale również alkoholizm, wojny, rozruchy, samobójstwo. Może się okazać, że otrzymamy mniejsze pieniądze z odszkodowania albo nie dostaniemy ich w ogóle, również wtedy gdy uprawiamy sporty ekstremalny, pojawi się klęska żywiołowa albo będziemy mieli zaburzenia psychiczne. Umowy ubezpieczenia często napisane są trudnym językiem, dodatkowo jeszcze zawierają różnego rodzaju pułapki i wykluczenia. To oznacza, że naprawdę dokładnie trzeba się w nie zagłębić, abyśmy mogli powiedzieć, która z nich będzie dla nas najlepsza i przy której mamy największe szanse na to, że faktycznie to odszkodowanie otrzymamy. Ale żeby tak było, musimy też na początek porównać ze sobą jak najwięcej ubezpieczeń, aby wiedzieć, na które faktycznie powinniśmy się ostatecznie zdecydować.