wystawa-galeria Postep

Od czego się ubezpieczyć?

atl-group.pl biuro rachunkowe luboń

Musimy przede wszystkim wiedzieć, że możemy ubezpieczyć się od wielu różnych rzeczy. Jednak za każdą taką sytuację będziemy mieli zwiększoną kwotę ubezpieczenia, dlatego też, warto je tak dobierać, aby faktycznie mieć pewność, że wybierzemy sytuacje, które mogą nas spotkać. Poza tym, możemy ubezpieczyć ogólnie nasze zdrowie i wymienić sytuacje, które będą wchodziły w zakres ubezpieczenia, ale możemy także ubezpieczyć nasz samochód, mieszkanie, rower czy łódź. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, abyśmy jak najlepiej dopasowali takie ubezpieczenie, ponieważ to będzie zwiększało naszą szansę na uzyskanie ewentualnego odszkodowania.

Co trzeba brać pod uwagę?

Przy wykupywaniu ubezpieczenia, musimy brać pod uwagę sytuacje, które mogą się zdarzyć w naszym życiu i które raczej mają małe możliwości, aby pojawiły się w naszym przypadku. Jeśli wiemy, że nie pływamy łódką, to nie ma sensu ubezpieczać się od zatonięcia czy wypadków podczas sztormu. Ale jeśli wiemy, że często wybieramy się na rowerowe przejażdżki, to jak najbardziej powinniśmy się ubezpieczyć od wypadków, które mogą się podczas nich zdarzyć. To wszystko oznacza, że dokładnie powinniśmy przeczytać listę rzeczy, od których możemy się ubezpieczyć i powinniśmy przeanalizować, które sytuacje mają szansę się spełnić w naszym życiu, a które nie. Warto z pewnością się ubezpieczyć od zawału czy udaru, bo tutaj nie możemy mieć pewności, że taka sytuacja nigdy nas nie spotka.

Tak samo jak warto się ubezpieczyć od różnego rodzaju wypadków komunikacyjnych, bo one występują dość często, a więc my także jesteśmy dość mocno na nie narażeni. Jeśli ubezpieczamy mieszkanie, to także warto się zastanowić, co może się zdarzyć. Możemy przeżyć włamanie, bez względu na to, czy mieszkamy w bloku czy w domu jednorodzinnym. Ale mieszkając w bloku nie przeżyjemy zerwania dachu, a mieszkając w domu jednorodzinnym nie musimy obawiać się zalania przez sąsiadów.

Pomyślmy też o dzieciach

Oczywiście możemy ubezpieczyć jakieś nasze ruchome i nieruchome dobra materialne, możemy ubezpieczyć sami siebie, ale możemy ubezpieczyć także nasze dzieci. To ostatnie ubezpieczenie może okazać się bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli mamy dziecko, które ciągle jest w ruchu i które co chwilę ulega różnym wypadkom. Poza tym, ubezpieczając dziecko, powinniśmy pomyśleć również o zabezpieczeniu się przed zniszczeniami, jakie może ono dokonać. Jeśli podczas jazdy rowerem uderzy w stojący na parkingu samochód, to bez ubezpieczenia będziemy musieli zapłacić za szkodę z bieżących finansów. Jeśli będziemy mieli ubezpieczenie, całą sprawą zajmie się ubezpieczyciel, a my praktycznie nie będziemy musieli się niczym przejmować i nasz portfel również tego nie odczuje.

Warto pomyśleć od czego powinniśmy się ubezpieczyć, tak abyśmy mieli jak największą szansę na to, że faktycznie, gdy zajdzie taka potrzeba, otrzymamy odszkodowanie, które pomoże nam stanąć na nogi i pozbyć się negatywnych skutków całej sytuacji.