wystawa-galeria Postep

Pamięć RAM – ile potrzebujesz do komfortowej gry

Pamięć RAM w naszym komputerze odpowiada za jego płynną pracę i sprawia, że uruchomione programy nie zawieszają się. Jako, że większość wydawanych współcześnie gier jest bardzo wymagająca, jeśli chodzi o wydajność sprzętu, konieczne będzie zainwestowanie w dobrą pamięć RAM.

Przy zakupie największą uwagę powinniśmy zwrócić właśnie na wydajność. W przypadku RAM-u składa się na nią wysoka częstotliwość oraz niewielkie czasy opóźnienia.

festiwaldronow.pl

Minimalną ilością pamięci, jaką musi posiadać gamingowy komputer to 8GB, choć podwojenie tej ilości byłoby jeszcze lepszym rozwiązaniem. Ciekawym pomysłem jest również użycie technologii Dual Channel.

Dzięki niej znacznie przyspieszymy wszelkie operacje wykonywane w pamięci komputera. Fachowcy od komputerowego sprzętu doradzają, aby wybierać kości o identycznej pojemności, pochodzące przez tego samego producenta.

W przypadku komputerów dla graczy istotny czynnik to także odpowiednie chłodzenie pamięci. Stosuje się tu nawet chłodzenie wodne i rurki cieplne.

Montując układ chłodzący należy jednak uważać, aby jego wielkość nie uniemożliwiła nam rozbudowanie pamięci w przyszłości.