wystawa-galeria Postep

Sukces zaklęty w 140 znakach

artykuły biurowe katowice Na stronie o audycie ochrony danych osobowych

Niesamowicie dynamiczny rozwój internetu sprawił, że pojawiło się mnóstwo portali i serwisów tematycznych starających się trafić do świadomości internautów z lepszym lub gorszym skutkiem. Jednym z najskuteczniejszych serwisów, o którym powstają już nawet liczne książki, jest bez wątpienia Twitter. Twórcami i pomysłodawcami twittera byli pracownicy firmy Odeo Inc. – Jack Dorsey, Evan Williams oraz Biz Stone.

www.kronen-klasmann.pl

Szukali oni sposobu na wysyłanie krótkich tekstowych wiadomości przy użyciu urządzeń mobilnych. Jednocześnie miała to być dla nich szansa na zachowanie płynności finansowej firmy. Twitter okazał się niesamowitym sukcesem i dziś korzystają za niego setki milionów użytkowników, a codziennie wysyłanych jest ponad 150 milionów tweetów. Na czym polega sukces serwisu? Wysyłane są na nim krótkie wiadomości tekstowe, które musza zawrzeć się 140 znakach, trochę przypominające smsy.

Z tym, że Twitter jest darmowy i natychmiast dociera do szerokiego grona odbiorców – wystarczy, że ktoś nas obserwuje i ma włączonego Twittera, a natychmiast dowie się, co mamy do przekazania.