wystawa-galeria Postep

Sukces zaklęty w 140 znakach

Niesamowicie dynamiczny rozwój internetu sprawił, że pojawiło się mnóstwo portali i serwisów tematycznych starających się trafić do świadomości internautów z lepszym lub gorszym skutkiem. Jednym z najskuteczniejszych serwisów, o którym powstają już nawet liczne książki, jest bez wątpienia Twitter. Twórcami i pomysłodawcami twittera byli pracownicy firmy Odeo Inc. – Jack Dorsey, Evan Williams oraz Biz Stone.

Szukali oni sposobu na wysyłanie krótkich tekstowych wiadomości przy użyciu urządzeń mobilnych. Jednocześnie miała to być dla nich szansa na zachowanie płynności finansowej firmy. Twitter okazał się niesamowitym sukcesem i dziś korzystają za niego setki milionów użytkowników, a codziennie wysyłanych jest ponad 150 milionów tweetów. Na czym polega sukces serwisu? Wysyłane są na nim krótkie wiadomości tekstowe, które musza zawrzeć się 140 znakach, trochę przypominające smsy.

Z tym, że Twitter jest darmowy i natychmiast dociera do szerokiego grona odbiorców – wystarczy, że ktoś nas obserwuje i ma włączonego Twittera, a natychmiast dowie się, co mamy do przekazania.