wystawa-galeria Postep

W trudnych sytuacjach pomoże psycholog

fizjoterapia komorniki https://www.jakanie.com.pl/

Czasami jest w nas tyle różnych emocji, doświadczeń i przeżytych wydarzeń, że nie potrafimy sobie tego wszystkiego ułożyć w głowie. Nie potrafimy zapanować nad uczuciami, które w nas siedzą, a to z kolei może prowadzić do tego, że stopniowo nasze życie będzie się zmieniać, będzie stawało się coraz gorsze, bo będziemy coraz bardziej zezłoszczeni i zfrustrowani. Może się wówczas okazać, że potrzebny będzie nam ktoś, kto spojrzy z boku na nasze problemy, kto pozwoli nam je z siebie wyrzucić i pomoże nam dojść do odpowiednich wniosków, dzięki który na powrót będziemy mogli zacząć normalnie funkcjonować.

Oczywiście tą osobą jest psycholog, który potrafi słuchać, zadawać odpowiednie pytania, ale jednocześnie nie naprowadza nas na gotowe rozwiązania, to my sami musimy je odnaleźć. Nie mniej, taka rozmowa z psychologiem może sprawić, że znacznie rozjaśni nam się w głowie i zupełnie inaczej spojrzymy na nasze dotychczasowe problemy.

Nie ocenia

Przede wszystkim musimy pamiętać, że psycholog nie będzie nas oceniał, a to wszystko o czym mu powiemy, zostanie między nami, więc nie musimy się obawiać, że jakieś postronne osoby dowiedzą się o naszych problemach.

Poza tym, psycholog z naszych opowieści będzie potrafił wyciągnąć to, czego my sami nie będziemy zauważali, a więc poprzez umiejętne zadawanie pytań może nas poprowadzić do lepszego poznania siebie, do skonfrontowania się z tym, co dzieje się w naszej głowie, a z nazwanymi emocjami znacznie łatwiej będzie nam sobie poradzić. Dlatego też warto poszukać takiego psychologa, który nie tylko ma wiedzę z psychologii ogólnej, ale który również ma odpowiednią specjalizację. Jeśli musimy do psychologa pójść z dzieckiem, to powinniśmy wybierać takiego specjalistę, który faktycznie ma doświadczenie w tym zakresie i będzie potrafił w odpowiedni sposób rozmawiać z takim młodym pacjentem.

Najważniejsze będzie tutaj to, aby nie traktować psychologa jak wroga, ale jak kogoś, kto chce nam pomóc i kto jest do nas życzliwie nastawiony.

Wszystko zależy od problemu

Może się okazać, że czasami wystarczy tylko kilka rozmów z psychologiem, aby nam się rozjaśniło w głowie, abyśmy poukładali swoje emocje i mogli nad nimi zapanować. Ale może się też okazać tak, że będziemy tych spotkań potrzebowali znacznie więcej, że ta nasza terapia będzie musiała się odbywać nawet przez lata, aż w końcu dojdziemy do siebie na tyle, żeby móc swobodnie funkcjonować i żeby móc samemu radzić sobie z emocjami i z problemami, które będą się pojawiały.

Psycholog może nam pomóc, jeśli nie potrafimy sobie poradzić z tym, co dzieje się w naszej głowie. Jednak żeby tak było, musimy być otwarci na współpracę z nim i mieć do niego zaufanie. Dlatego też, zanim zapiszemy się na wizytę, powinniśmy dokładnie sprawdzić danego psychologa, zobaczyć jakie ma opinie od poprzednich pacjentów.

A jeżeli Ty lub ktoś z bliskich cierpi na jąkanie się, pomoże mu nasz Psycholog, sprawdź naszą ofertę na https://jakanie.com.pl/ i zobacz, że życie może być prościejsze.