wystawa-galeria Postep

Jak lalki wpływają na rozwój dziecka?

kancelaria prawna lublin https://unhuman.pl/pol_m_AKCESORIA_Plecaki-i-torby_Saszetki-i-nerki-102605.html

Mogłoby się wydawać, że nie warto inwestować w lalki dla dzieci, bo przecież one w żaden sposób nie rozwijają naszego dziecka. Tylko się je nosi albo wozi w wózku, ale poza tym, nasze dziecko nic więcej z nich nie będzie miało. Oczywiście są takie propozycje, które wydają różnego rodzaju dźwięki, mówią określone słowa, a nawet potrafią płakać, ale jednak one przeznaczone są dla starszych dzieci, nie mówiąc o tym, że nie będą ćwiczyły intelektualnie naszej pociechy, jak ma to miejsce chociażby w przypadku zabawek zręcznościowych.

Ale czy rzeczywiście lalki dla dzieci nie mają wpływu na ich rozwój?

Dają więcej niż nam się wydaje

Jeśli zastanawiamy się, czy w ogóle jest sens kupować lalki dla dzieci, to warto wiedzieć, że mają one znacznie większy wpływ na rozwój naszej pociechy, niż mogłoby się początkowo wydawać. Przede wszystkim takie lalki dla dzieci uczą empatii. Dziecko może z nią chodzić, przytulać, głaskać, ubierać, a w ten sposób uczy się dbania o innych.

Jeśli ma młodsze rodzeństwo, to może się okazać, że na takiej lalce dla dzieci będzie powielało ruchy swoich rodziców, a to także będzie je przygotowywało do roli w dorosłym życiu, kiedy to przecież troska o słabszych i mniejszych jest niezwykle ważna.

Odgrywanie ról

W przypadku lalek dla dzieci, mogą się one również świetnie sprawdzić do odgrywania różnego rodzaju ról. Możemy na ich przykładzie pokazać dziecku co będzie się działo, kiedy pójdzie do lekarza, możemy także bawić się w dom, gdzie lalka będzie dzieckiem.

To oznacza, że będziemy mogli ją wykorzystać podczas uczenia różnych sytuacji, jakie mają miejsce w codziennym życiu. Nie mówiąc już o tym, że takie lalki dla dzieci świetnie sprawdzą się podczas uczenia części ciała. Nie tylko dziecko będzie mogło je w odpowiedni sposób nazwać, ale również będzie widziało, że każdy ma te same części ciała, i choć się od siebie różnimy, to jednocześnie wyglądamy podobnie.

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze dziecko rozwija się prawidłowo, że zapewniamy mu wszystko co niezbędne w tym zakresie, to z pewnością powinniśmy zadbać o to, aby miało lalki dla dzieci. Mogą one być wykonane z różnych materiałów, być różnej wielkości i posiadać różne funkcje, a to oznacza, że dziecko będzie mogło wykorzystywać lalkę na różne sposoby. Ucząc się opieki nad innymi, empatii, ale też podstawowej wiedzy na temat budowy ludzkiego ciała.