wystawa-galeria Postep

Komputer początkującego gracza

https://rodzinne.com/ https://unhuman.pl/pol_m_AKCESORIA_Czapki_Snapback-675.html

Początkujący gracze często złożenie swojego pierwszego komputera mają jeszcze przed sobą. Jako, że nie są oni jeszcze tak bardzo „wkręceni” w świat gier komputerowych jak profesjonaliści, bardziej niż na oszałamiających efektach graficznych zależy im na płynnym działaniu gier. Nie da się ukryć, iż duże znaczenie ma dla nich także cena. Na forach internetowych można znaleźć więc wiele zapytań o to, czy da się złożyć dobry komputer do gier nie wydając na niego więcej niż 2,5 tysiąca złotych.

Choć może nie należy to do najłatwiejszych zadań, nie jest oczywiście niemożliwe. Dysponując takim budżetem należy skupić się przede wszystkim na procesorze i karcie graficznej. Pierwsza z wymienionych części powinna posiadać cztery rdzenie, a druga być dedykowana specjalnie dla graczy (takie modele u większości producentów mają literę X w nazwie). Kupując płytę główną zwróćmy uwagę na ilość złączy PCI (minimum dwa) oraz na ilość portów USB – najlepiej 10.

Jeśli chodzi o pamięć RAM na początek z powodzeniem wystarczy nam 8GB. Należy również pamiętać, że komputery stacjonarne mają praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy. Nie warto więc – szczególnie, gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z grami komputerowymi – inwestować w bardzo drogi sprzęt. Gdy gaming stanie się naszym hobby – zawsze zdążymy go ulepszyć.